Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna IWRD

Jesteśmy niepubliczną placówką specjalizującą się w diagnozie i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju, w szczególności autyzmu i Zespołu Aspergera. Od 2006 roku działaliśmy jako punkt diagnostyczno–konsultacyjny, a od 2012 roku jako Niepubliczna Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka. Posiadamy najnowsze, standaryzowane testy diagnostyczne. W terapii opieramy się wyłącznie o metody naukowe Stosowanej Analizy Zachowania. Nasza poradnia znajduje się w nowo zbudowanym budynku – siedzibie Fundacji IWRD. Pomieszczenie poczekalni i sale, w których odbywają się spotkania, zostały specjalnie zaprojektowane do tego celu.

Komu pomagamy?

Od chwili powstania naszej poradni pomogliśmy już ponad 2000 rodzinom (stan z 01.01.2022 roku). Naszym zasięgiem obejmujemy następujące regiony:

  1. Polska

Z pomocy naszej poradni korzystają osoby z północnej części Polski, głównie z Trójmiasta, Gdańska, Sopotu i Gdyni, ale także z Olsztyna, Elbląga, Koszalina, Torunia, Bydgoszczy i innych miejscowości rozsianych po całej Polsce.

  1. Europa

Naszymi klientami są rodziny z Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, którym pomocy udzielamy zarówno w formie stacjonarnej jak i online. W diagnozie i terapii posługujemy się również językiem angielskim.

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Naszym nadrzędnym celem jest jak najszybsze zdiagnozowanie trudności rozwojowych dziecka oraz wdrożenie oddziaływań, które pozwolą na optymalną poprawę jego funkcjonowania. W tym celu oferujemy różnorodne formy pomocy stacjonarnie, jak i on-line. Kształcimy rodziców lub opiekunów w jaki sposób najlepiej wspierać rozwój dzieci z trudnościami rozwojowymi. Prowadzimy Trening Umiejętności Społecznych i kompetencji społecznych dla przedszkolaków.

W ramy naszej oferty wchodzą następujące propozycje diagnostyczno-terapeutyczne:

W swojej pracy posługujemy się międzynarodowymi, wystandaryzowanymi narzędziami diagnostycznymi, takimi jak:

Nasza Poradnia używa najnowszych testów określających poziom funkcjonowania dziecka, takich jak:

Pełną, szczegółową ofertę naszych badań i terapii można znaleźć w zakładce "Oferta".

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani psycholodzy oraz oligofrenopedagodzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, opóźnieniem rozwoju czy niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy zdali ewaluację profesjonalną w IWRD, co potwierdza bardzo wysokie umiejętności terapeutycznego naszych specjalistów. Więcej o zespole przeczytasz w zakładce "Zespół".

 

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka

ul. Malczewskiego 139
80-114 Gdańsk

tel. kom.: +48 666 097 620
tel.: +48 58 341 44 41
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW