Terapia dziecka z autyzmem jest tym skuteczniejsza, im bardziej aktywnie rodzic włączony jest w przebieg terapii i jej kontynuację w naturalnym środowisku dziecka. Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna IWRD rekomenduje rodzicom materiały, które pozwalają na zdobycie niezbędnej w tym zakresie wiedzy, jej uzupełnianie, utrwalanie i poszerzanie.

Wszystkie opisane poniżej materiały można znaleźć i zakupić za pomocą strony www.kwadransdlaterapii.pl

Innowacyjny kurs internetowy Kwadrans dla terapii

Innowacyjny kurs internetowy Kwadrans dla terapii

Składa się on z 33 odcinków, stanowiących spójną całość. Każdy odcinek trwa około 15 minut i porusza osobne zagadnienie. Kursant dowiaduje się z nich jak rozpocząć i kontynuować terapię, jak przygotować system motywacyjny, analizować sfery deficytowe dziecka, planować i wdrażać poszczególne programy edukacyjne, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami i jak powinna wyglądać współpraca rodzica z terapeutami.


„Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Poradnik dla terapeutów i rodziców” (A. Budzińska, GWP 2020)

„Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Poradnik dla terapeutów i rodziców” (A. Budzińska, GWP 2020)

W oparciu o badania naukowe poradnik omawia praktyczne kwestie związane z kolejnymi etapami terapii oraz opisuje metody radzenia sobie z zachowaniami utrudniającymi naukę i codzienne funkcjonowanie dziecka ze spektrum autyzmu. Wyjaśnia również jak tworzyć zindywidualizowany system motywacyjny, jakie techniki terapeutyczne najlepiej stosować, jak ocenić i rozwijać sfery deficytowe oraz jakie programy wprowadzać, w miarę jak dziecko robi postępy. Książkę można zakupić np. pod tym linkiem.


Pomoce edukacyjne

Pomoce edukacyjne

Jest to dodatek do kursu internetowego „Kwadrans dla terapii”. Osoby, które zakupiły kurs mogą nieodpłatnie pobrać wszystkie pliki ze strony Udemy. Pomoce do druku zawierają systemy motywacyjne, jak żetony, tablice wyboru nagród i kontrakty oraz pisemne i obrazkowe plany aktywności.


Przyjazne Aplikacje

Przyjazne Aplikacje

Przyjazne Aplikacje to zestaw aplikacji edukacyjnych, które od 2015 roku powstają w ramach wspólnego projektu „non-profit” Politechniki Gdańskiej i Fundacji  Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Wszystkie aplikacje są całkowicie bezpłatne i w pełni dostępne zarówno dla nauczycieli, specjalistów, jak i rodziców
Aplikacja „Przyjazny Plan” w październiku 2016 otrzymała prestiżowe wyróżnienie podczas konferencji The European Conference on e-Learning (ECEL) w Pradze.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka

ul. Malczewskiego 139
80-114 Gdańsk

tel. kom.: +48 666 097 620
tel.: +48 58 341 44 41
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW