covid 19

 

Dla Państwa bezpieczeństwa jak i naszych pracowników zmodyfikowaliśmy przebieg procesu diagnostycznego, ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną;

 

 • Wywiad dotyczący funkcjonowania Państwa dziecka nadal przeprowadzamy w formie zdalnej - poprzez komunikator Skype/Messenger.
 • Badanie ADOS – 2 przeprowadzane jest podczas wizyty w placówce Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej IWRD ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk.

 

Środki bezpieczeństwa wobec zagrożenia epidemicznego

tarcza covid

W związku z wykonywaniem obserwacji ADOS – 2 w placówce wprowadziliśmy poniższą procedurę, której przestrzeganie jest warunkiem uczestnictwa w spotkaniu: 

 

 1. Niezbędne jest wcześniejsze telefoniczne odwołanie wizyty w sytuacji, gdy u dziecka lub rodzica pojawiły się objawy przeziębienia lub choroby.
 2. Niezbędne jest wcześniejsze telefoniczne odwołanie wizyty w sytuacji, gdy na Państwa rodzinę zostanie nałożony obowiązek kwarantanny.
 3. Dziecko nie przychodzi do poradni ze zbędnymi przedmiotami tj. zabawki, pluszaki, książeczki itp.
 4. Obowiązkowe jest zabezpieczenie górnych dróg oddechowych maseczką lub przyłbicą przez rodzica/ opiekuna.
 5. Koniecznym jest zaopatrzenie dziecka jeśli ukończyło 4. rok życia w indywidualną osłonę nosa i ust, podczas drogi do i z placówki. 
 6. Na spotkanie może przyjść jedynie zdrowe dziecko wraz ze zdrowym rodzicem/ opiekunem.
 7. Na teren placówki ma prawo wejść tylko jeden opiekun wraz z dzieckiem.
 8. Wymagane jest punktualne przybycie na planowaną wizytę – nie wcześniej niż 5 minut przed czasem, celem uniknięcia oczekiwania w poczekalni.
 9. Obowiązuje dezynfekcja dłoni zaraz po wejściu zarówno rodzica/ opiekuna, jak i dziecka - płyn znajduje się przy drzwiach wejściowych.
 10. Przed każdym spotkaniem zmierzona zostanie temperatura, zarówno dziecku, jak i rodzicowi/ opiekunowi. 
 11. Wymagane jest przestrzeganie wywieszonych informacji tj. niedotykanie poręczy, lecz trzymanie ręki przygotowanej tuż nad nią, używanie klamek, włączników przy pomocy łokcia.
 12. Bezpośrednie przejście do zdezynfekowanego wcześniej pomieszczenia wskazanego przez diagnostę, w którym odbywać się będzie badanie ADOS – 2.
 13. Zachowanie w miarę możliwości bezpiecznego dystansu oraz podstawowych zasadach higieny tj. unikanie dotykania oczu, nosa i ust, niepodawanie ręki na powitanie, odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichnięcia czy kaszlu w trakcie spotkania diagnostycznego.
 14. Opuszczenie placówki bezpośrednio po zakończeniu spotkania.

czysto covit
W naszej placówce zostały wprowadzone wszystkie procedury dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego miejsc i pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. 

 

 W celu umówienia się na spotkanie w e-poradni, prosimy zapoznać się z informacjami tutaj.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka

ul. Malczewskiego 139
80-114 Gdańsk

tel. kom.: +48 666 097 620
tel.: +48 58 341 44 41
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW