Misja Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej IWRD

Jesteśmy niepubliczną placówką specjalizującą się w diagnozie i terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Od 2006 roku działaliśmy jako punkt diagnostyczno–konsultacyjny, a od 2012 jako Niepubliczna Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka. W tym czasie pomogliśmy około 2000 rodzinom głównie z Trójmiasta i okolic, ale także z innych części Polski (m.in. Olsztyn, Elbląg, Koszalin, Toruń). Naszymi klientami są również rodziny spoza granic Polski (Norwegia, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Irlandia), którym pomocy udzielamy zarówno w formie stacjonarnej jak i online.

Poradnia znajduje się w nowo zbudowanym budynku – siedzibie Fundacji IWRD. Pomieszczenie poczekalni i sale, w których odbywają się spotkania, zostały specjalnie zaprojektowane do tego celu.

Zespół NPPP IWRD

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani psycholodzy oraz oligofrenopedagodzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, opóźnieniem rozwoju czy niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy zdali ewaluację profesjonalną w IWRD, co potwierdza bardzo wysokie umiejętności terapeutycznego naszych specjalistów. Więcej o zespole przeczytasz w zakładce "Zespół".

Oferta Poradni

Naszym nadrzędnym celem jest jak najszybsze zdiagnozowanie trudności dziecka oraz wdrożenie oddziaływań, które pozwolą na optymalną poprawę jego funkcjonowania. W tym celu oferujemy różnorodne formy pomocy stacjonarnie, jak i on-line:

  • spotkania diagnostyczne – w swojej pracy posługujemy się wystandaryzowanymi narzędziami diagnostycznymi, jak ADOS-2, ASRS, M-CHAT-R/F oraz testami określającymi poziom funkcjonowania dziecka, jak Stanford-Binet 5, PEP-3, Bateria-5/6.
  • instruktaże dla rodzica - kształcimy rodziców lub opiekunów jak najlepiej wspierać rozwój dzieci z trudnościami rozwojowymi.
  • terapię indywidualną,
  • terapię grupową - Trening Umiejętności Społecznej (TUS),
  • terapię logopedyczną,
  • Wczesne Wspomaganie Rozwoju (WWR).

Pełną ofertę naszych badań można znaleźć w zakładce "Oferta".

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka

ul. Malczewskiego 139
80-114 Gdańsk

tel.: +48 58 341 44 41
tel. kom.: +48 666 097 620
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www