Dbamy o to, by proces diagnostyczny został przeprowadzony w możliwie najkrótszym czasie.

W trakcie konsultacji w celu uzyskania pełnego obrazu dziecka możemy zalecić dodatkowe konsultacje i badania w celu postawienia właściwego rozpoznania.

IWRD Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oferuje:

 • DIAGNOZĘ W KIERUNKU CAŁOŚCIOWYCH ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH

  Opis badania określający deficyty dziecka - w pierwszym spotkaniu bierze udział dwóch specjalistów, jeden z nich przeprowadza wywiad z rodzicami dziecka, drugi zaś obserwuje, bawi się i wykonuje próby sprawdzające z dzieckiem. Jeżeli zachodzi potrzeba dziecko kierowane jest na dodatkowe badania i/lub na konsultację psychiatryczną.

  Czas spotkania: 90 - 120 min.

  KONSULTACJA PSYCHIATRYCZNA ODBYWA SIĘ POZA IWRD

 • PROGRAM EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNY

  Proponowany osobom, które rozpoczynają pracę z dzieckiem. W spotkaniu bierze udział jeden lub dwóch specjalistów. Poszczególne ćwiczenia są najpierw prezentowane przez instruktora, następnie rodzice pracują z dzieckiem pod okiem terapeuty. Podczas spotkania ustalane są dalsze cele edukacyjne i terapeutyczne oraz podejmowane są próby rozwiązywania aktualnych problemów.

  Czas spotkania: 90 min

 • WIZYTY DOMOWE/W PRZEDSZKOLU/SZKOLE

  Na terenie Trójmiasta i okolic - obserwacja dziecka w naturalnym dla niego środowisku. Możliwość zaobserwowania pełnego repertuaru aktywności i zachowań dziecka.

  Czas spotkania: 60 min

 • TESTY DIAGNOZUJĄCE POZIOM FUNKCJONOWANIA DZIECKA

  Przeprowadzenie odpowiedniego testu, daje możliwość określenia mocnych i słabych stron dziecka. Dzięki temu możemy opracować indywidualny program terapeutyczny wyrównujący deficyty.

  Dostępne testy:
  - Test IDS: wszechstronna ocena zdolności i kompetencji (od 5 do 10 roku życia).
  - Profil psychoedukacyjny PEP-R
  - Gotowość szkolna
  - M-CHAT-R
  - ADOS-2 – wkrótce dostępny

  Czas spotkania: zależny od wykonywanego badania

 • WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

  W wymiarze 4 godzin w miesiącu. Na początku zawsze przeprowadzany jest profil psychoedukacyjny PEP-R (w ramach zajęć WWR), na którego podstawie ustalany jest program edukacyjno - terapeutyczny. W spotkaniu bierze udział jeden lub dwóch specjalistów. Poszczególne ćwiczenia są najpierw prezentowane przez instruktora, następnie rodzice pracują z dzieckiem pod okiem terapeuty.

 • ZAJĘCIA GRUPOWE: TRENING ROZWIJANIA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

  Już wkrótce więcej informacji!

FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, fax: 58 341 44 40
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.