Dbamy o to, by proces diagnostyczny został przeprowadzony w możliwie najkrótszym czasie.

W trakcie konsultacji w celu uzyskania pełnego obrazu dziecka możemy zalecić dodatkowe konsultacje i badania w celu postawienia właściwego rozpoznania.

IWRD Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oferuje:

 • DIAGNOZĘ W KIERUNKU CAŁOŚCIOWYCH ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH

  Podczas spotkania diagnostycznego wykonywane jest najpierw badanie ADOS-2 (protokół obserwacji do diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu), a następnie przeprowadzany jest wywiad z rodzicami. W spotkaniu bierze udział dwóch specjalistów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, dziecko kierowane jest na dodatkowe badania i/lub na konsultację psychiatryczną. W NASZEJ PORADNI, BADANIE ADOS-2 WYKONUJEMY PODCZAS KAŻDEJ DIAGNOZY W KIERUNKU CAŁOŚCIOWYCH ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH!

  Czas spotkania: 120 - 180 min.

  KONSULTACJA PSYCHIATRYCZNA ODBYWA SIĘ POZA IWRD

 • PROGRAM EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNY

  Proponowany osobom, które rozpoczynają pracę z dzieckiem. W spotkaniu bierze udział jeden lub dwóch specjalistów. Poszczególne ćwiczenia są najpierw prezentowane przez instruktora, następnie rodzice pracują z dzieckiem pod okiem terapeuty. Podczas spotkania ustalane są dalsze cele edukacyjne i terapeutyczne oraz podejmowane są próby rozwiązywania aktualnych problemów.

  Czas spotkania: 90 min

  Uwaga! możliwość przeprowadzenia konsultacji za pośrednictwem SKYPE

 

 • WIZYTY DOMOWE/W PRZEDSZKOLU/SZKOLE

  Na terenie Trójmiasta i okolic - obserwacja dziecka w naturalnym dla niego środowisku. Możliwość zaobserwowania pełnego repertuaru aktywności i zachowań dziecka.

  Czas spotkania: 60 min

 • TESTY DIAGNOZUJĄCE POZIOM FUNKCJONOWANIA DZIECKA

  Przeprowadzenie odpowiedniego testu, daje możliwość określenia mocnych i słabych stron dziecka. Dzięki temu możemy opracować indywidualny program terapeutyczny wyrównujący deficyty.

  Dostępne testy:
  - Skala Inteligencji Stanford-Binet 5
  - Test IDS-P: Skala Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 5 roku życia).
  - Test IDS: wszechstronna ocena zdolności i kompetencji (od 5 do 10 roku życia).
  - Profil psychoedukacyjny PEP-R
  - Gotowość szkolna
  - M-CHAT-R
  - ADOS-2

  Czas spotkania: zależny od wykonywanego badania

 • WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

  W wymiarze 4 godzin w miesiącu. Na początku zawsze przeprowadzany jest profil psychoedukacyjny PEP-R (w ramach zajęć WWR), na którego podstawie ustalany jest program edukacyjno - terapeutyczny. W spotkaniu bierze udział jeden lub dwóch specjalistów. Poszczególne ćwiczenia są najpierw prezentowane przez instruktora, następnie rodzice pracują z dzieckiem pod okiem terapeuty.

 • ZAJĘCIA GRUPOWE: KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

  docxPobierz formularz zgłoszeniowy

  Zajęcia prowadzone w małych grupach dla dzieci z zaburzeniami zachowania, z trudnościami w nawiązywaniu relacji społecznych, nieśmiałych, wycofanych, dla dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera.

  Stosujemy aktywne metody. Są to: praca w kręgu, praca w małych grupach, burza mózgów, rysunki, psychodrama, twórczość plastyczna, gry i zabawy, śpiew, swobodne wypowiedzi uczestników według podejścia Kształtowania Umiejętności A. Goldsteina.

  Czas spotkania: 1 raz w tygodniu (również w soboty!) - 45 min (cykl 20 zajęć)

 • ZAJĘCIA GRUPOWE: KLUB MALUCHA

  docxPobierz formularz zgłoszeniowy

  Zajęcia prowadzone w małych grupach (do 4 osób) dla dzieci z diagnozą Autyzmu lub innymi trudnościami w rozwoju. W trakcie zajęć skupimy się na nauce konkretnych umiejętności jak naśladowanie, dopasowywanie, podążanie za poleceniami, współdziałanie w grupie. Zajęcia prowadzone przy użyciu metod i technik z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania

  Czas spotkania: 1 raz w tygodniu (również w soboty!) - 45 min (cykl 10 zajęć)

 • KONSULTACJE ZE SPECJALISTĄ DLA RODZICÓW

  Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia grupowe: „Kształtowanie Umiejętności Społecznych” będą mieli okazję skorzystać w tym czasie z porad specjalisty (psychologa, oligofrenopedagoga).

  Czas spotkania: 45 min

 • SZKOLENIA DLA RODZICÓW DZIECI Z CAŁOŚCIOWYMI ZABURZENIAMI ROZWOJU

  Cykliczne szkolenia dla rodziców (terminy ustalane z miesięcznym wyprzedzeniem) Wykładowcy: doświadczeni terapeuci z IWRD, rodzice dzieci z autyzmem. Cel spotkań: przekazanie rodzicom praktycznych informacji dotyczących radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego i podstawowymi zasadami prowadzenia terapii w domu. Tematyka szkoleń dopasowywana będzie do potrzeb rodziców.

  Terminy w październiku: 10.10.2017 i 24.10.2017

  Koszt: 20 zł/spotkanie (płatne na miejscu)

  Czas trwania: 12:00 - 13:00 (godzina rozpoczęcia może być wcześniejsza, koniec zawsze o 13:00)

FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.