KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Zajęcia prowadzone w małych grupach dla dzieci z zaburzeniami zachowania, z trudnościami w nawiązywaniu relacji społecznych, nieśmiałych, wycofanych, dla dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera. Stosujemy aktywne metody. Są to: praca w kręgu, praca w małych grupach, burza mózgów, rysunki, psychodrama, twórczość plastyczna, gry i zabawy, śpiew, swobodne wypowiedzi uczestników według podejścia Kształtowania Umiejętności według A. Goldsteina.

W ramach prowadzonej kampanii „Gdańsk solidarnie dla autyzmu” (http://www.fundacja.iwrd.pl/nasze-dzialania/aktualnosci/182-gdansk-solidarnie-dla-autyzmu) z okazji Miesiąca Wiedzy nt. Autyzmu zapraszamy na nasz „Dzień Otwarty w IWRD” już 12 kwietnia!

W naszej poradni realizowany był projekt dofinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE SPOŁECZNE DLA DZIECI.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach w małych grupach (5 osobowych), gdzie nabywały umiejętności społeczne oraz miały szanse na nawiązywanie nowych znajomości. Zajęcia prowadzone były aktywnymi metodami m.in. praca w kręgu, praca w małych grupach, burza mózgów, rysunki, psychodrama, twórczość plastyczna, gry i zabawy, śpiew, swobodne wypowiedzi uczestników.

Zobacz relacje z zajęć na naszym Facebooku!

ADOS- 2 jest to jedyne dostępne na świecie narzędzie do diagnozowania i oceniania objawów autyzmu. Przeznaczony dla dzieci już od 12 miesiąca życia. Podczas 40-60 minut badania osoba diagnozująca proponuje dziecku kilkanaście wspólnych aktywności. Ocena zachowania i kompetencji dziecka dokonywana jest na podstawie ściśle określonych kryteriów.

Z przykrością informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym nie ma wolnych miejsc na zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny po 20.08.2017  pod numerem tel: 666 097 620 lub (058) 341 44 41.

Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 najnowocześniejszy test inteligencji dostępny w naszej Poradni. SB5 to test oceniający inteligencję i zdolności poznawcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 2-18 lat. Może być stosowany do oceny intelektu u osób prawidłowo rozwijających się, niepełnosprawnych intelektualnie, osób z trudnościami z komunikacją werbalną, z autyzmem, SLI, SLD, pacjentów po urazach mózgu, osób w afazją, a także wybitnie uzdolnionych.

Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty poradni!

Od początku swojej działalności IWRD prowadzi badania przesiewowe w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz działania na rzecz edukacji i podnoszenia świadomości społecznej na temat autyzmu. We wrześniu 2015 roku IWRD został Partnerem ogólnopolskiego Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu BadaBada. Program prowadzony jest przez Fundację Synapsis we współpracy z licznymi ośrodkami diagnostycznymi i terapeutycznymi w całej Polsce.

Wykładowcy:

doświadczeni terapeuci z IWRD, rodzice dzieci z autyzmem

Cel spotkań:

przekazanie rodzicom praktycznych informacji dotyczących radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego i podstawowymi zasadami prowadzenia terapii w domu. Tematyka szkoleń dopasowywana będzie do potrzeb rodziców.


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, fax: 58 341 44 40
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.